Гаряча лінія

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган.

Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу PV_Ukraine@bayer.com, або звернутись на безкоштовну гарячу лінію компанії «Байєр» за телефоном 0 800 4002 19.

закрити
 • Які вітаміни найважливіші?
  Усі вітаміни виконують свою функцію, тому складно виділити більш чи менш важливі. Один вітамін не здатен замінити всі інші, одначе в змозі посилити дію котрогось зі своїх «напарників». Наприклад, вітамін Е сприяє засвоєнню вітаміну А, тому їх бажано приймати разом.
 • Що таке гіпер-, гіпо- та авітаміноз?
  Гіпервітаміноз – надлишок вітаміну, гіповітаміноз – брак вітаміну, авітаміноз – його суттєва нестача. Авітаміноз може стати причиною серйозних хвороб.
 • Які ознаки гіпо- та гіпервітамінозу?
  Деякі симптоми гіповітамінозу подані в таблиці. Серед ознак надлишку вітамінів можна виділити такі:
  • - пожовтіння шкіри, підвищена збудливість, нудота (гіпервітаміноз А);
  • - свербіж шкіри, запаморочення, головний біль (гіпервітаміноз С);
  • - порушення травлення, спазми, болі в суглобах (гіпервітаміноз D, Е);
  • - безсоння, пришвидшення серцевого ритму (гіпервітаміноз А, В).
 • Чи правда, що солодощі шкідливі для дитини?
  І так, і ні. Солодощі дарують приємний смак, містять природні енергетики – вуглеводи й жири. Ось чому шматочок солоденького так добре живить мозок, що активно працює. Однак солодощі – не замінник повноцінного раціону. Їх миттєвий допінг швидко вичерпується, виробляючи звичку їсти похапцем, не дотримуватися режиму харчування. А про надлишок жирів і вуглеводів йдеться тут.
 • Чи здатні вітаміни покращити апетит у дитини?
  Так. Зокрема, здатність «Віта-Супрадин Лецитин гелю» і «Віта-Супрадин Ведмежуйок» покращувати апетит у дітей підтверджено в ході досліджень на базі Інституту педіатрії, акушерства і гінекології у 2009–2010 рр.
 • Чи можуть вітаміни допомогти впоратися зі стресом дитині, що йде до школи або дитячого садка?
  Так. Здатність препаратів сімейства «Віта-Супрадин» зменшувати втомлюваність, дратівливість, поліпшувати концентрацію уваги, нормалізувати сон підтверджено результатами низки досліджень та описано в медичній літературі. Проте навіть найкращі вітаміни здатні лише доповнити, але не замінити повноцінне харчування, розумний режим дня, здоровий спосіб життя, увагу та підтримку з боку рідних і близьких. Всього цього дитина, що вступає у новий нелегкий етап свого життя, дуже потребує.
 • Чи правда, що синтетичні вітаміни у пігулках гірші за натуральні, з продуктів? Вони не засвоюються!
  Той, хто не встиг забути шкільний курс хімії, розуміє: молекула – вона і в Африці молекула. Вітамін С – він і в пігулці, і в яблуці – вітамін С. Це стосується будь-яких інших вітамінів. Їхня здатність засвоюватися організмом із пігулок ретельно перевіряється на етапі створення будь-якого препарату, в ході так званих фармакокінетичних досліджень. І якщо діюча речовина не вивільнюється із пігулки в достатній кількості, такий препарат на ринок не потрапить. Тому засвоїться все, що потрібно. Різниця в тому, що пігулки з вітамінами постачають до організму лише вітаміни, а продукти харчування – ще й поживні речовини. З іншого боку, склад пігулок завжди відомий і доступний контролю. Приймаючи вітаміни в пігулках, ми можемо не боятися нітратів, ГМО, бактеріального забруднення, руйнування вітамінів при кулінарній обробці та інших «сюрпризів» вживання «натуральних» продуктів, які так усі полюбляють. Тому вітамінів, так само як і продуктів харчування, не треба боятися. До них треба просто розумно ставитися.
Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган.

Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу PV_Ukraine@bayer.com, або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00.