Гаряча лінія

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган.

Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу PV_Ukraine@bayer.com, або звернутись на безкоштовну гарячу лінію компанії «Байєр» за телефоном 0 800 4002 19.

закрити
 • Які вітаміни найважливіші?
  Усі вітаміни виконують свою функцію, тому складно виділити більш чи менш важливі. Один вітамін не здатен замінити всі інші, одначе в змозі посилити дію котрогось зі своїх «напарників». Наприклад, вітамін Е сприяє засвоєнню вітаміну А, тому їх бажано приймати разом.
 • Що таке гіпер-, гіпо- та авітаміноз?
  Гіпервітаміноз – надлишок вітаміну, гіповітаміноз – брак вітаміну, авітаміноз – його суттєва нестача. Авітаміноз може стати причиною серйозних хвороб.
 • Які ознаки гіпо- та гіпервітамінозу?
  Деякі симптоми гіповітамінозу подані в таблиці. Серед ознак надлишку вітамінів можна виділити такі:
  • - пожовтіння шкіри, підвищена збудливість, нудота (гіпервітаміноз А);
  • - свербіж шкіри, запаморочення, головний біль (гіпервітаміноз С);
  • - порушення травлення, спазми, болі в суглобах (гіпервітаміноз D, Е);
  • - безсоння, пришвидшення серцевого ритму (гіпервітаміноз А, В).
 • Чи правда, що солодощі шкідливі для дитини?
  І так, і ні. Солодощі дарують приємний смак, містять природні енергетики – вуглеводи й жири. Ось чому шматочок солоденького так добре живить мозок, що активно працює. Однак солодощі – не замінник повноцінного раціону. Їх миттєвий допінг швидко вичерпується, виробляючи звичку їсти похапцем, не дотримуватися режиму харчування. А про надлишок жирів і вуглеводів йдеться тут.
 • Чи здатні вітаміни покращити апетит у дитини?
  Так. Зокрема, здатність «Віта-Супрадин Лецитин гелю» і «Віта-Супрадин Ведмежуйок» покращувати апетит у дітей підтверджено в ході досліджень на базі Інституту педіатрії, акушерства і гінекології у 2009–2010 рр.
 • Чи можуть вітаміни допомогти впоратися зі стресом дитині, що йде до школи або дитячого садка?
  Так. Здатність препаратів сімейства «Віта-Супрадин» зменшувати втомлюваність, дратівливість, поліпшувати концентрацію уваги, нормалізувати сон підтверджено результатами низки досліджень та описано в медичній літературі. Проте навіть найкращі вітаміни здатні лише доповнити, але не замінити повноцінне харчування, розумний режим дня, здоровий спосіб життя, увагу та підтримку з боку рідних і близьких. Всього цього дитина, що вступає у новий нелегкий етап свого життя, дуже потребує.
 • Чи правда, що синтетичні вітаміни у пігулках гірші за натуральні, з продуктів? Вони не засвоюються!
  Той, хто не встиг забути шкільний курс хімії, розуміє: молекула – вона і в Африці молекула. Вітамін С – він і в пігулці, і в яблуці – вітамін С. Це стосується будь-яких інших вітамінів. Їхня здатність засвоюватися організмом із пігулок ретельно перевіряється на етапі створення будь-якого препарату, в ході так званих фармакокінетичних досліджень. І якщо діюча речовина не вивільнюється із пігулки в достатній кількості, такий препарат на ринок не потрапить. Тому засвоїться все, що потрібно. Різниця в тому, що пігулки з вітамінами постачають до організму лише вітаміни, а продукти харчування – ще й поживні речовини. З іншого боку, склад пігулок завжди відомий і доступний контролю. Приймаючи вітаміни в пігулках, ми можемо не боятися нітратів, ГМО, бактеріального забруднення, руйнування вітамінів при кулінарній обробці та інших «сюрпризів» вживання «натуральних» продуктів, які так усі полюбляють. Тому вітамінів, так само як і продуктів харчування, не треба боятися. До них треба просто розумно ставитися.